O autorze

  • Sławomir Zajkowski

Sławomir Zajkowski to przedstawiciel młodego pokolenia polskich malarzy (ur. w 1980 r. w Zambrowie) posiada rozpoznawalny, oryginalny i niepowtarzalny styl w malarstwie. Poprzez połączenie impresji i abstrakcji tworzy nowoczesne i niesamowite malarstwo znajdujące uznanie nie tylko polskich miłośników sztuki, ale także koneserów z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Niemiec, Słowacji czy Austrii.

Cechą charakterystyczną jego obrazów jest nawiązywanie do impresjonizmu. Dotyczy to przede wszystkim sposobu ujęcia tematu, przedstawiania głównego motywu. W jego obrazach olejnych można zauważyć przewijający się motyw wody, który autor sobie upodobał. Jego obrazy są dynamiczne, epatują energią i radością, które pozytywnie działają na odbiorców, nasycone są wyraźnymi barwami i pozytywnymi emocjami.

Sławomir Zajkowski nie jest wiernym naśladowcą impresjonistów, są oni dla niego tylko inspiracją, mimo swojej spontaniczności i nowoczesności stosuje tradycyjne metody tworzenia obrazów. Maluje farbami olejnymi na płótnie używając pędzla i szpachli. Taka technika umożliwia operowanie szeroką gamą kolorów, odcieni i precyzyjnych odcięć.W swoim nowoczesnym malarstwie jest oryginalny, łączy bunt impresjonistów z nowoczesną awangardą. I za to najbardziej cenią go odbiorcy, którzy najczęściej posiadają po kilka prac tego młodego, zdolnego artysty.

Główna tematyka jego obrazów to marynistyka, architektura, pejzaże, ludzie oraz abstrakcja. W tej ostatniej dziedzinie wymaga od odbiorcy uruchomienia wyobraźni, daje tylko motyw, nie narzuca własnego punktu widzenia, emocji. Interpretacja malowidła to kwestia indywidualna. Umiejętność operowania barwami, odcieniami zostawia odbiorcy duże możliwości odczytu obrazu.

Artysta swe dzieła sygnuje nie tylko nazwiskiem, spotkać można też obrazy podpisane pseudonimem artystycznym - Euphoria Art, który w rzeczywistości stał się marką artysty.

Po wielu latach bogatej twórczości nazwisko - Zajkowski i marka - Euphoria Art stała się rozpoznawalna w świecie odbiorców sztuki.

Obrazy Sławomira Zajkowskiego można kupić w galeriach, na aukcjach oraz na stronie internetowej. Można także zamówić indywidualny obraz o określonej tematyce.

"Należy malować to co się widzi"

Claude Monet

Powered by QUICK.CMS